kvantum.ee | Dr. Bruce Lipton – 7 võimalust alateadvuse… | 1:10:11
15436
post-template-default,single,single-post,postid-15436,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,mega-menu-top-navigation,mega-menu-mobile-navigation,mega-menu-popup-navigation,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,columns-3,qode-theme-ver-17.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Dr. Bruce Lipton – 7 võimalust alateadvuse… | 1:10:11

video
play-rounded-fill

Selles videos:

  • Dr. Bruce Lipton: Sinu algelised programmid, mis aitavad toime tulla eluga, ei pärine sinult. Need ei tulene sinu soovidest. Need programmeeriti sinu pere, kultuuri ja ühiskonna poolt.
  • Ainult 5% ajast elame elu enda soovide järgi. 95% ajast kasutame teiste inimeste programme. Mis on edasi päritud generatsioonide kaupa.
  • Suhe algas kahe teadliku meelega, kes lõid maapealse taeva. Siis ilmnevad aga kaks alateadvust, mis esindavad hoopis teisi inimesi. Nüüd on juba neli meelt töös. Kaks alateadliku kutsumata külalist on need, mis lõhuvad ära suhte.
  • Selles probleem ongi. Oleme aastaid arvanud, et meil on üks meel. Seega arvati, et õpetades teadliku meelt, siis õpetatakse korraga ka alateadliku meelt.
  • Õppimise jaoks pead muutma need harjumuseks. See ei tähenda märkepaberit külmkapil. See on pigem soov. Iga natukese aja pärast märkad seda külmkapil. “Ole lahkem” vms. See ei tähenda midagi, see pole harjumus.
  • Pead vaatama oma elule ja mõtlema, mis on asjad, mida elus tahan, aga ei saa. Nii saad koheselt teada, et sul on selle eesmärgi jaoks vale programm.
  •  Uskumus „Ma armastan ennast“.  80-90% inimestest, kes käivad meie koolitustel ei saa sellele uskumusele positiivset vastust. Kui sa ei armasta ennast ja mõistus loob maailma vastavalt sinu programmile, kuidas saab keegi teine sind armastada, kui sa ei tee seda isegi. See ei oleks loogiline. Seega sa saboteerid suhteid ja tõestad endale, et sa pole armastust väärt.
  • Mõistuse funktsioon on programm reaalsuseks teha. Kui ütlen, et olen terve ja teadvusel on selleks vastav programm. Ja kui keha ei ole terve, siis meel teeb kõike, mida suudab, et keha saaks terveks ja uskumus ühtiks olukorraga.
  • Küsisin, miks ei võiks lihtsalt vaim olla. Selle peale küsisid rakud minult küsimuse. Bruce… kui sa oled vaim, siis ütle, mis maitsega on šokolaad?

 

Dr. Bruce Lipton – 7 viisi alateadvuse ümberprogrammeerimiseks
Dr. Bruce Lipton – 7 Ways to reprogramm Your Subconcious Mind
Tõlge videost:

 

(Saate tutvustus)

Kas oled valmis ennast hästi tundma? Ole ettevõtja või atleet, sa saad enda tervise viia järgmisele tasemele. Kuulake, kuidas kuulsad inimesed saates räägivad Ameeriga teemadel nagu mõtteviisi valdamine, une parandamine, energia suurendamine, IQ taseme tõstmine ja sügav arusaam bioloogia muutmisest, et elada täisväärtuslikku elu. Liitu 45 000 hea elu pooldajaga jai tervitame saate juhti Ameer Rosic.

Ameer: Täna tuleb eriline saade. Tänaseks külaliseks on Dr. Bruce Lipton ja me räägime kõigest. Räägime vaimsusest, epigeneetikast, mõtteviisist, psühholoogiast, bioloogiast, toidust ja paljust muust. Mul on hea meel, et saame kogeda koos seda, mida Bruce Lipton meile täna räägib. Ma ei hakka teie aega raiskama. Ilma pikema jututa, palun istuge ja nautige. Nautige tänast saadet koos Dr. Bruce Liptoniga.

Bruce: Tänapäeval on väga huvitavaid asju evolutsioonist jne. Selle protsessist ja tähtsusest eriti millenniumi põlvkonna jaoks. Nad peavad mõistma, et elavad läbi väga võimsat kogemust siin planeedil, sest nemad astuvad uude tsivilisatsiooni. Nemad on seeme, aga nad ei tea veel seda.

Ameer: Kas selle kohta on ilmunud uusi uuringuid, mida oled epigeneetika alal jälginud?

Bruce: Sellest on juba pikemalt räägitud. Öeldakse, et ma pole enam teadlane, kui valget kitlit ei kanna. Siis sai minust pseudo-teadlane, petis ning valetaja ja see on huvitav, sest alles hiljuti tuli välja imeline uuring California ülikoolis UCLA. Põhiline järeldus tuli peauurija Stephen Call-i käest. Loen selle lihtsalt ette. See räägib uuringu olulisest osast. Uuringu olulist osa hindavad väga immunuloogid ja psühholoogid. “Me oleme iseenda kogemuse arhitektid” See on lause uuringust „Sinu subjektiivne kogemus on võimsam, kui sinu objektiivne olukord“. Põhiliselt öeldakse, et see mida tajud enda kogemuses, on suurema mõjuga kui keskkond, kus elad. See on väga sügav ütlus. Eriti epigeneetika teadlaselt UCLA-st. Sest põhiliselt on see dokumentatsioon kõigest, mida “Uskumuste bioloogias” räägin.

Ameer: Viimasel kuul tuli veel välja üks uuring ja see lööb internetis laineid. See räägib sellest, et mälestused, harjumused ja iseloomujooned võivad kanduda edasi järgmisele põlvkonnale.

Bruce: Olen seda molekulaarsel tasandil näinud. Ma ei tea küll mida nemad täpselt vaatasid, aga…

Ameer: Seal uuriti hiirte harjumusi.

Bruce: Tõesti?

Ameer: Tehti elektrišokkiga psühholoogilisi uuringuid. Hiir läheb toidu juurde, saab šokki. Hiiri kasvatatakse kuni viie põlvkonnani. Vaadatakse, kas kolmanda põlvkonna hiirtel on sama instinktne reageering šokkile. Tuli välja, et šokki saanud hiired vältisid toitu ja see oli vist kolmas või neljas põlvkond.

Bruce: Uh-huh.

Ameer: Põhiliselt väideti seda, et sinu tänased harjumused kanduvad üle sinu lastelastele.

Bruce: Nii ta on ja see ongi epigeneetika. Tähtis on see, et lapselapsed ei pea sellega elama, kui seda mõistavad, sest epigeneetikat saab muuta. Vanasti arvati, et asi on geenides. Arvati, et probleemsed geenid kandusid ka sulle edasi ja et sa ei saa selle vastu midagi teha. Epigeneetika aga näitab seda, et saad muuta neid asju ja sa pole ohver, kui seda mõistad. Kui aga ei mõista, siis jääb mulje, et oled ohver. „Jumal küll, saatus on minu vastu…“ See pole aga tõsi.

Ameer: Mis on sinu arust tänapäeva suurim terviserisk?

Bruce: Kõige suurem oht on teadmise puudumine. Sellest kuidas me (inimene) töötame. Seda rahvastik ei tea. Selle kohta on ütlus, et teadmine on võim. Seda saab veel paremini öelda. Teadmatuse puudumine on võimu puudumine. Ja teadmatuse kogus selle kohta, kuidas me organismina töötame, see teadmatus on jõuetuks tegev. Inimesed arvavad, et on ohvrid. Ohvrid geenidele, kromosoomidele, proteiinidele, pisikutele ja mida kõike veel. See pole aga tõsi.

Tegelikult ollakse kõige juht, aga usutakse, et on ohvrid. Definitsiooni järgi see uskumus ka väljendub. Seda nad kogevadki.

Ameer: Ei tea, kas ainult mina, aga näen maailmas muutust. Olen veel üpris noor, see aasta saan 29. Näen globaalset muutust teadlikkuses. Üha rohkem inimesi ärkab. Kas sina näed sama?

Bruce: Ma mitte ainult ei näe seda, vaid minu töö on inimesi sellega abistada. Esiteks see evolutsioon, millest räägime. Ei ole füüsiline evolutsioon, vaid teadlik evolutsioon. Teiseks oluliseks punktiks on see, et see põhineb teadlikkusel. Las ma küsin ühe küsimuse. Kas saade on ilma ajalise piiranguta?

Ameer: Jah… siin on aega küllalt.

Bruce: Arvasin, et tegu on formaalse asjaga. Tervitused kõigile formaalsetele inimestele, ma siin räägin piiramatult täna. Aga sul on õigus, meil on praegu käsil evolutsiooniline hetk. Toon ühe näite. Viiel korral ajaloos on elu olnud edukas ja järsku pühiti see maa pealt. Seda nimetatakse massiliseks hävinguks. Seda on juhtunud viiel korral. Kus elu pühitakse maapealt. Järele jäävad ainult rusud. Ehitatakse jälle ülesse uus ja toetav biosfäär ja siis jälle see hävitatakse. Viis korda. Teadus on teinud sellest nüüdseks fakti, et oleme lähedal kuuendale massi hävingule. Kaotame eluvorme kiiremini, kui ühegi teise massi hävingu ajal. Teadus on leidnud, et selle hävingu eripäraks on… Kui eelmisi on näiteks põhjustanud komeedid, mis kõik pahupidi pööras, siis praegune massi häving on põhjustatud inimese käitumise poolt. See kuidas planeedil elame. See kuidas käitume planeedi taimestiku ja emakese loodusega. See on olnud hävitav. Õõnestame sellega elu võimalusi. Näeme enda põhjustatud hävingut. Seisame silmitsi hävinguga. See on tõene väide. See ei juhtu miljoni aasta pärast. NASA väljastas just raporti, et tööstuslik tsivilisatsioon vajub kokku aastakümne jooksul. Võibolla isegi kahe aastakümne jooksul, seega 20-aasta jooksul. Jutt ei käi tulevikust, vaid see juhtub meie eluaja jooksul. See maailm läbib suurimat murrangut, mida keegi planeedil kunagi kogenud on. Ja lõpptulemus ei ole veel paigas. See, et midagi teeme ei tähenda veel millegi muutumist. Seis on hetkel 50/50.

Mõte on selles… Mis juhtub inimestega. Inimene peab õppima seni elatud kommete kohta seda, et see on vaenulik elu vastu. Vaja on uusi standardeid. Kirjutasin selle kohta ka raamatu “Spontaane evolutsioon”, mis põhineb “Uskumuste bioloogia“ raamatul. Seal saame aru, et kogetav elu ei ole juhus ega õnnetus, me oleme osa ja looja sellest. Mitte ainult vastuvõtjad. Me oleme elu manifesteerijad ja loojad. Kui mõistad uskumuste bioloogiat, siis saad kasutada enda uskumusi, et luua tervislik ja õnnelik elu. Viimati kirjutatud raamatu nimi on “Mesinädala efekt”.

See on väga huvitav raamat, sest seal räägib sellest. Ükskõik, kui halb su elu enne selle erilise inimesega kohtumist on. See inimene pöörab su elu pea peale. Peale armumist muutub su elu. Muutud tervemaks, tuleb suur hulk energiat. Inimesed armatsevad öid ja päevi ilma toiduta. Elu oli nii hea, et ei suutnud järgmist päeva ära oodata enam. See suhte ja armastuse algus, kutsun seda mesinädalate efektiks. Tuleb välja, et see ei ole juhus vaid isiklik manifestatsioon. Kui mõistad, kuidas selle mesinädalate kogemuse manifesteerisid ja kui mõistad seda, miks see kaob. Siis selle järelduseks on see, et peaksid olema suuteline seda uuesti esile kutsuma ja nii elu lõpuni elama. Ja see on täiesti tõsi. Põhjus, miks me seda ei suuda on üpriski naljakas, arvestades seda, et enamus meist on näinud filmi “Matrix”. Poodi minnes leiad selle ülme kategooria alt. Minu arust on see vale kategooria. Matrixi film on dokumentaal. Meid on programmeeritud. Kui lahkud programmist ja võtad selle punase tableti, siis avastad täiesti uue maailma. Selles mõte ongi. See mesinädala kogemus, mida inimesed saavad. See kestab mõnikord, päev või kuu. Mingi aega see aga kaob ja sellel on põhjus.

Teadus on nüüd mesinädala efektile jälile saanud. Miks ja kuidas seda kogesime. Leiti seda, et… “Uskumuste bioloogia” raamat räägib sellest, kuidas mõistus loob meie elu. Meil on kaks mõistuse poolt. Teadlik mõistus, mis on seotud sinu kui individuaalse isikuga. Teadlik meel on sinu identiteet. See on sinu vaimsuse seeme, sinu Allikas. Seal oled sina. Teadlik meel asub aju pealmisel poolel. Ülejäänud aju on aga alateadvus. Alateadvus oli olemas enne teadlikkust. Alateadvus on pigem refleks ja stiimulile reageeriv meel. Põhiliselt loomades, kes elavad keskkonnas, kus väline stiimul paneb neid teatud viisil reageerima. Teadlik meel on loov meel. See eristabki inimesi madalamatest organismidest. Me reageerime ja suudame ka luua enda reaalsusest. Ja siis avastame asju, mida loonud olme. See tuleneb teadliku meele võimest luua. Loova meelena sisaldab ta kõiki sinu soove.

Seega räägi Ameer, mida sa elust tahad. Sinu vastus on loov, sest mõtled soovitava tuleviku peale. See ei ole praegune elu vaid see, mida tahaksid. See on loova elu omadus. Tuleb mõista ka seda, et loov meel on allikas, kust tulevad sinu soovid ja ihad. Need asjad, mida elult tahad paiknevad teadlikus meeles.

Alateadlik meel on nagu andmebaas. Kus vajutad nupule ja aktiveerid programmi. Need on harjumused. Peamiselt harjumused. Elukogemustest tekib harjumus, millega vastad olukordades. Sa ei pea seda pidevalt uuesti õppima. Pidevalt korrates muutub see harjumuseks, mille laed alla programmina. Vajutad nuppu ja programm käivitub. Seega teadlik meel on loov ja alateadlik meel on harjumuspärane.

Siin on aga mure, millega kõik, kaasa arvatud mina ise, peame olema teadlik, et omaksime võimu oma elu muutmiseks. Selleks on see… sina ning sinu soovid ja ihad töötavad üheskoos. Mure on selles, et teadlik meel oskab mõelda. Asi on selles, et mõeldes ei pane me tähele. Teiste sõnadega. Kui tuleb mingi mõte pähe, siis sa ei lõpeta jalutamist. Ei oota mõtte vaibumist enne uuesti kõndimist. See on märkamatu. Hetk kui teadlik meel on mõttes, sel hetkel töötab vaikimisi alateadliku meele poolt kontrollitavad käitumised. Näiteks tööülesanded, mida tööl teed. Sa ei peata tööd, kui tuleb mingi mõte pähe. See on sinu töö, oskad seda, see on programmeeritud harjumus.

Siin on aga mure sellega. Meie teadlik meel mõtleb 95% päevast. See kõik taandub lihtsale faktile. Sa kontrollid enda neurobioloogiat, enda kognitiivset käitumist, kontrollid seda ainult 5% ajast. Enda soovide, ihade, positiivsete mõtete ja affirmatsioonidega kontrollid 5%, 95% ajast sa mõtled. Seega töötad ülejäänud aja alateadvuse programmide järgi. Sellega on mure sellest, et…

Aeg rääkida analoogselt. Kujuta ette, et mõistus on Ipad ja juhtnupp selle peal on teadlik meel. Seal on loov laulu nimekiri. Saad ise valida lood. Vajutad nuppu ja hakkad kuulama. Seega pealmine nupp on teadlik meel. Ütleme, et omad uut Ipodi ja võtad selle pakendist välja. Ütlen, et vajuta nupule “Mängi”. Midagi ei juhtu. Seda sellepärast, et sa pole ühtegi programmi alla laadinud. Seega pole midagi mängida. See analoogia on huvitav, sest teadlikkus tähendab olla loov. Teadlikkus ei tööta ilma infota. Kui teadlikkusel puudub info, siis on see kasutu.

Meie arengu vältel, esimese 7 aasta jooksul. On meie aju enamuselt… seda testitakse EEG-abil (elektroentsefalogramm). Meie aju töötab sel hetkel teeta sagedusel. See on madalamal sagedusel kui teadlik meel. Teadlik meel töötab Alfa sagedusel. Selles vanuses ei ole sa väga teadlik. Huvitav on see, et lööd kaasa maailmas, kus teeta sarnaneb kujutlusvõimele. Sellepärast 2-7 aastased lapsed ajavadki tihti sassi päris ja ettekujutatud maailma. Sest nende meel töötab sellel sagedusel. Teiseks on teeta sagedus ka hüpnoos. Oluline sellepärast, et esimesed 7-aastat laed asju alla. Laed alla programme, mis aitavad elus hakkama saada. Kuidas luua suhteid, kuidas teha tööd, kuidas ennast armastada või mitte. Esimesed 7-aastat programmeerid sa ennast. Selleks ei pea ise midagi tegema. Meel on enamuselt teeta sagedusel. Jälgid enda ema, isa, ühiskonda. Jälgid lihtsalt neid.

Ajus on sellised asjad nagu peegelneuronid. Need võtavad teiste inimeste käitumised ja sina saad läbi selle sama kogemuse. Seega jälgid läbi peegelneuronite, kuidas sinu vanemad ja pere reageerib maailmale ning üksteisele. Ja sa ei tee seda isegi teadlikult. Teadlik meel ei tööta sel hetkel isegi. Sa laed alla programme. See on oluline sellepärast, et… Sinu algelised programmid, mis aitavad toime tulla eluga, need ei pärine sinult. Need ei tulene sinu ihadest või soovidest. Need programmeeriti sinu pere, kultuuri ja ühiskonna poolt. See muutub oluliseks, kui lülitud vaikimisi alateadliku programmi peale elus. Siis ei toimi sa elus enda programmide järgi vaid teiste. Seega ei ela sa isegi enda elu. Teine osa sellest suurest probleemist on see, et toimid mõtlemise ajal alateadlike programmide järgi, siis definitsiooni järgi, ei jälgi sinu teadlik meel alateadvuse käitumist. Sest see toimib ainult siis, kui mõtled. Seega sa ei näe iseenda käitumist.

Loengutes räägin kuulajatele seda olukorda, mis on neile tuttav ja nad naeravad selle üle. Kindlasti on sul mingi sõber, kelle käitumist tead väga hästi ja tead ka tema vanemaid. Mingi aja peale näed vanematega sarnast käitumist. Teed väikese testi. Hei Bill, sa oled täpselt isa moodi. Sellel momendil vaatab Bill sind vihaselt ja ütleb: Kuidas sa saad mind isaga võrrelda? Ja kõik naeravad, sest see olukord tuntakse ära. Aga see jutt on sügava mõtteline. Seda sellepärast, et jutt ise oli illustreeriv, aga Bill sai programmid enda isalt. Kui Bill käitub isa programmide järgi, mis on tema alateadvuses, siis seda sellepärast, et teadlik meel on hõivatud. Sellepärast tema käitumist ei märkagi. Kõik teised, aga näevad käitumist.

Sealt probleem tulebki. 95% päevast jooksevad programmid, mis ei tule meie soovidest. Need on õpitud teistelt inimestele. Ja ainult 5% ajast elame elu enda soovide ja ihade järgi. 95% ajast kasutame, aga teiste inimeste programme. Mis on edasi päritud generatsioonide kaupa. Ja järsku saame aru, et ei ela enda elu, elad programmi. Järeldus “Matrixi” teema kohta. Ok mängid neid programme ja käitud nende järgi. Ja kui need ei ole toetavad, psühholoogia järgi 70% või rohkem nendest programmidest on piiravad, ennast saboteerivad ja abituks muutvad. 70% sinu programmidest on sind saboteerivad ja sa isegi ei näe seda.

See on oluline sest hommikul ärgates mõtled, et lähen tööle, leian hea kaaslase ja toitun tervislikult. Õhtul kell 5 koju tulles ja jalgu järgi lohistades mõtlen jällegi, et jälle ei jõudnud sinna, kuhu jõuda tahtsin. Siis peabki vaatama, et milles probleem. Probleem on selles, kuidas sa reageerid elule. Arvad, et asi pole sinus. “Mina soovin olla edukas. Seega olen asjaolude, universumi, saatuse ja looduse ohver. Olen ohver, sest mina tahtsin neid positiivseid asju. Aga vaata, mida ma hoopis sain.” Jah, aga asi on selles, et töötasid ainult 5% võimusega, et saada positiivseid tulemusi. 95% ajast mängisid ennast saboteerivaid programme, mida sa ei näe ja tuleb välja, et me ei ole ohvrid. Me ise lõime selle jama. Aga me ei olnud sellest teadlikud. See oli nähtamatu, me ei näinud seda. Me ei teadnud, et programmid on teiste inimeste poolt sisestatud.

Ja viimane osa. See punane tablett Matrixist. Öeldakse, et võta punane tablett ja saad programmist välja. Ja tead mis? Teadus ütleb seda, et kui oled kõrvuni armunud, siis  see võrdub punase tableti võtmisega. Sest armudes ei lase sa teadlikul meelel ringi uidata, see jääb tähelapanelikuks. See uitab 95% ajast igal teisel päeval, aga armudes see ei tee seda. Seda sellepärast, et kõik, mida sa tahad on sinu ees. Miks peaks pea uitama minema? Kõik on olemas. Nüüd toimetad teadlikult soovide ja iha järgi. Kaks inimest töötavad korraga teadlikult, ilma programmideta. Töötavad soovide ja iha järgi. Mida nad sellega manifesteerivad? Maapealse taeva. Ja järsku saad aru, et “Matrix”i film oli tõene. Elu on halb programmide, mitte soovide ja ihade pärast. Aga ma ei märganud ega teadnud, et see toimub 95% ajast.

Kui hakkame sellest aru saama. Ja saame aru, et meil on võime seda muuta. Siis tahame alateadvuse programme ümber hakata kirjutama. Panna hoopis soovid ja ihad programmideks. Mitte see, mida õppisid perelt, koolist või muu jama. Mis siis kui saaks kõik need toredad asjad pähe panna. Kui see juhtub, siis teadlikult elades koged enda soove ja ihasid. Armudes koged maapealset taevast, sest elad läbi soovide ja ihade. Aga kui muudad alateadvuse programme, et nad toetaksid alati soove ja ihasid. Siis pole vahet, kas pöörad või ei pööra tähelepanu oma tegemistele. Siis käitud sa sama programmi järgi, mis lõi maapealse taeva.

Üks mure on sellega. Kui vaatame natuke tagasi. Jah, aeg kui armusime. Teadlikuna olemine ei pane alati meid alateadvuse programmide järgi käituma, mille saime teistelt inimestelt. Seda kutsutakse mesinädala ajaks. Kus sina ja sinu partner kasutate enda parimat käitumist ja näitate, mida elult tõesti tahate, kõik on ilus. Mingi aja peale on ilus, aga armastus üüri ei maksa. Pead autot parandama, pead neid asju tegema. See on oluline, sest hetk kui elu läheb tegusaks ja mõistus hakkab mõtlema. Mis siis juhtub? Su teadlik meel mõtleb. Siis lülitud sa ümber alateadlike programmide peale. See on oluline sellepärast, et… Olen õnnelikus suhtes enda partner Margeritiga ja ta küsis minult lihtsa küsimuse. Mõtlesin auto parandusest ja ta küsis küsimuse, ning selle peale hakkasin karjuma. Vaatas mulle otsa ja küsis, kes sina veel oled. Kust see nüüd tuli. Vaatame, mis siis juhtus. Mõtlesin teadlikult, tema küsis küsimuse, mina vastasin talle nii, nagu minu isa oleks emale vastanud. Kui tema vaatas mind ja imestas mis juhtus, siis mina ei saa toimunust midagi aru, sest olin mõttes. Ükskõik, mida ütlesin, see olin mina. Enda arust olen alati samasugune olnud. Tema aga vaatab, et see oli küll midagi uut, mis siin juhtus.

Mure on selles, et see nii öelda uus ei lähe ära, sest mida rohkem mõtled, seda rohkem lülitud sa alateadvuse programmidele ja seda enam nii juhtub. Sealt tulevadki suhtesse kompromissid. Mesinädalatel seda käitumist ei väljendanud, sest olid teadlik. See hakkab ilmnema nüüd vaikimisi käitumisena. Ja nii hakkabki suhtesse uusi inimesi tulema. Alateadlikud programmid ei ole sinu, vaid teiste inimeste omad. Nii hakkame aru saama, miks suhe lagunema hakkab. Suhe algas kahe teadliku meelega, kes lõid maapealse taeva. Siis ilmnevad aga kaks alateadvust, mis esindavad hoopis teisi inimesi. Nüüd on juba neli meelt töös. Kaks alateadliku kutsumata külalist on need, mis lõhuvad ära suhte. Sest need käitumised on ohustavad ja rikuvad mesinädala ära. Ütlesin ka enne seda.

Kui nüüd tagasi vaadata. Kui muuta alateadvuse programme, siis saaksid mesinädalaid iga päev nautida. Sest siis on isegi vaikimisi programmid sind toetavad.

Ameer: Küsin siis sinult seda Bruce. Mida saame teha, et muuta noortemate põlvkondade programme? Eelnevalt mainisid, et meie praegune haridus on nali. Ma ise ei ole ülikooli läinud ja kukkusin keskkoolist välja. See ei haakunud minu vaimsusega ja ajasin oma asja.

Bruce: Nägin sind tänaval sildiga, et teen tööd toidu eest…. Kas see olid sina? 🙂  Müüt hariduse mitte omamisest lendas nüüd küll aknast välja. Oled teadlik kõigist haridus süsteemidest.

Ameer: Isegi see, kuidas ühiskond on ülesse ehitatud. See tõesti programmeerib inimese alateadvust. Et see jääks negatiivsesse nõiaringi. Mida saaksime teha? Muidugi ei saa me peatada sõitvat rekkat sekundiga. See võtab aega, et negatiivne mõju kaoks. See, mis on kestnud juba sadu aastaid. Mida saame tulevikus teha, et enda alateadvuse programme üle kirjutada? Et me tõesti pöörduks tagasi, selleni, et alateadlik mõtlemine ei ole negatiivne. Vaid rohkem positiivsem.

Bruce: Esiteks ütleks seda. Peame aru saama, et see on reaalsus, sest siis saame sellega tegeleda. See pole mingi uue ajastu idee. Meid programmeeritakse esimese 7-aasta jooksul ja programm tuleb teistelt. Siis peame aru saama ka probleemist. See ongi olnud probleem. Mõistus segab ennast tajutava maailma, bioloogia ning käitumise vahele. Mõistus on maailma ja sinu vahel. Mõjutab nähtavat ja seda, kuidas sellele reageerid. Tahaksime meelt muuta.

Meil on teadlik ja alateadlik meel. Teadlik on loov. See on väga oluline punkt. Teadlik meel suudab mitut viisi õppida, kuulates sind või mind, rääkides siin saates. See võib inimeste meelt muuta. Teadlik meel on loov. Isegi videot vaadates, raamatut lugedes. Mulle meeldib see, sest räägin loengutel, et paljud loevad neid eneseabiraamatuid. Kui küsida paljud neid loevad, siis kõigi käed tõusevad. Kui paljud aga peale raamatu läbi lugemist on enda elu muutnud? Ja kõik käed langesid. Me võime teadlikku meelt igate pidi õpetada. See võib ise asju vestluse käigus avastada. See on väga loov. Meie teadlik meel on väga tark. Kuidas on aga alateadvusega?

Selles probleem ongi. Oleme aastaid arvanud, et meil on üks meel. Seega arvati, et õpetades teadlikku meelt, siis õpetatakse korraga ka alateadlikku meelt. Sealt probleem tulebki. Alateadlik meel ei ole loov. See ei õpi samamoodi asju nagu teadlik meel. Ükskõik kuidas sa teadliku meelega eneseabiraamatut loed. Kui teeksid hiljem testi selle peale. Teadlik meel teeks testi ilusti läbi. Okei… lugesid raamatu läbi ja läbisid testi. Kas su elu muutus? Ei. Ütlen sulle ka põhjuse. Sest mõjutasid meelt, mis töötab ainult 5% ajast. Õppimise ajal ei muutunud 95% töötavast alateadvusest mitte kuidagi. Sest see ei muutu nii. Lugesid eneseabiraamatu läbi, õpetasid teadlikku meelt, aga elu ei muutu endiselt. Nüüd on aga küsimus selles, et tahad alateadvust ümber kirjutada. Nüüd juba hakkab minema. Sest see toimib teisiti, seega, kuidas sa õpetad uusi asju alateadvusele?

Kõigepealt räägin kahest õppimise võimalusest, sest need on loomulikud. Nagu mainitud, esimesed 7-aastat, töötab aju EEG sagedusel, mida nimetatakse teetaks. See on hüpnoos. See on võimalus A. Esimesed 7 aastat ei pea sa isegi vaeva nägema. Pead olema nagu kaamera ja lihtsalt salvestad. Ei pidanud vaeva nägema sellega. See kinnitus kohe alateadvusesse. Seega hüpnoos. Kui tahad muuta, siis hüpnoos on üks kergemaid viise selleks. Elu muutmiseks kasutada hüpnoosi. Selleks on vaja osta “alateadvuse lindistusi”. Need on lindistused, mida kuulad enne magama minekut kõrvaklappidega. Seda tehes juhtub see. Teeta sagedus, mis on madalamal, kui teadvuse sagedus alfa või beeta, mis on kõrgemad sagedused. Teeta on madalam kui alfa. Teetast madalamal on delta sagedus. Magades on delta. Point on selles, et oled ärkvel ja siis lähed magama. Magama minnes langeb aju sagedus. Alguses langeb beeta sageduselt alfa sagedusele. Siis kui rahuned, enne magama minekut. Alfa sageduselt deltale minnes läbib aju teeta sagedust. Sel hetkel kui hakkad uinuma, on mõistus teeta sagedusel. Kui samal ajal kuulad lindistusi asjadest, mida sa soovid ellu, siis magama minnes programmeerid terve öö. Laed alla uusi programme läbi lindistuste. See on üks võimalus neid muuta.

Teine võimalus. Kuidas õpib alateadvus peale 7 aastat. Kõik õpitu peale 7 eluaastat tuleb korrates. Harjutades ja asju korrates. Õppisid tähestikku samuti seda korrutades. Ka korrutustabelit õppisime korrates. Pidid seda kooli jaoks pidevalt kordama. Korrates tekitasid sa harjumuse. Sellest harjumused tekivadki. Pidevalt millegi kordamine muudetakse meele poolt programmiks. Et sa ei peaks seda enam kordama. Õpid kõndima ja sa ei pea enam sellele mõtlema. Sama auto juhtimisega. Autoga sõites tundus alguses raske. Peeglid, aknad, käigud, pedaalid, mootori hääled ja inimesed väljas. Enam sellele ei mõtle. Istud autosse keerad võtit ja räägid kaasreisijaga. Sõidad kiirteel ja ei pööra isegi tähelepanu sellele. See on tõsi jutt ja loodan, et inimesed saavad sellest aru. Olen kindel, et olete sõitnud kaasreisijaga ja satute sügavasse vestlusesse. Vaatate aknast välja ja saate aru, et pole teele viimased minutit tähelepanu pööranud.

Ameer: Minuga on seda korduvalt juhtunud.

Bruce: See väike jutt on väga tähtis. Ütleme, et vestlesid kellegagi ja kui sinult küsida vestluse kohta, siis oskaksid mulle kõike rääkida. Aga kui küsida viimase 5 minuti teekonna kohta, mida sõitsid, siis seda sa ei mäletaks. See on sama jutt, mis enne oli Billiga. Kui ta ei saanud aru, et käitub nagu vanemad. Sest sinu mõistus pööras tähelepanu vestlusele ja mäletab seda. Kuna mõistus keskendus vestlusele, siis tema ei sõitnud autoga. Autoga sõitis alateadvus. Alateadvus on miljoneid kordi võimsam arvuti, kui teadlik meel. Seega ka parem sõitja. Alateadvus juhtis autot.

Asi on selles, et teadlik meel oli hõivatud vestlusega ja ei jälgi käitumist, mis tegles sõitmisega. Asi on selles, et 95% ajast sinu päev selline ongi. Õppimise jaoks pead muutma need harjumuseks. See ei tähenda märkepaberit külmkapil. See on pigem soov. Iga natukese aja pärast märkad seda külmkapil. “Ole lahkem” vms. See ei tähenda midagi. See pole harjumus. Pead asju kordama. Tegema sellest harjutuse. Harjutad nii kaua, kui mõistus laeb selle alla ja muudab harjutuse harjumuseks. See oli teine võimalus. Need on aega võtvad. Nende alateadlike lindistustega läheb aega.

Nüüd räägin midagi huvitavat, sest vajadus on parim leiutaja ja meil on vajadus muuta oma elu koheselt. Nagu enne ütlesin, et seisame silmitsi kuuenda massilise väljasuremisega

Ameer: Mainisid väljasuremist ja sellest tuli välja uus raamat Elizabeth…

Bruce: Santores?

Ameer: Otsin selle kohe välja. Ma just lugesin seda. Seal räägib täpselt seda, et oleme kuuenda massilise väljasuremise äärel. Autori nimi on Elizabeth Kolbert

Bruce: Okei. Vajalik raamat. Seal me oleme jah. Välja saamiseks peame käitumist muutuma ja kuna käitumist on programmeeritud juba generatsioone. Jõudsime programmide muutmise jutuga kahe põhilise võimaluse juurde. Sest alateadvus õpib läbi hüpnoosi ja teiseks läbi harjumuste. Ja kolmandaks… siin läheb asi põnevaks.

On olemas uued uskumuste muutmise mudelid või energia psühholoogia. Minge vaadake minu lehele www.brucelipton.com. Leiate need uurimuste alt. Seal on nimekiri erinevatest mudelitest. Oluline on see, et need on Super õppimise vormid. Millega saad ümber kirjutada alateadlikud uskumused 5-10 minutiga ja teha elus kiire muutus. Saad muuta asju väga kiirelt. Kirjutada asjad üle. Super õppimisega on see, et see leiab ülesse salvestus nupu. Kui vajutad salvestus nuppu, siis saad infot otse alla laadida. Täpselt nagu lapsena. Ilma mingi vaevata. Boom ja ongi alla laetud.

Esmalt pead leidma programmi, mis sinu elu segab ja mis programmid need täpsemalt on. Programmid, mis kontrollivad sinu elu. Need programmid, mille üle sinul puudus õppides kontroll. Need, mida õppisid esimese, teise ja kolmanda aasta jooksul. Seda sa teadlikult ei mäleta, sind polnud siis sealgi. Ütled praegu, et okei Lipton. Tore lugu küll. Mind programmeeriti, aga mis on need programmid? Nüüd tuleb lõbus osa ja see on see, et 95% ajast on sinu elu definitsiooni järgi „Sinu elu on väljatrükk sinu alateadvuse programmidest“. Sa ei pea aega raiskama, et elus tagasi minna ja uurida, kes mida ütles või tegi. Põhiliselt on see aja raiskamine. Ja see muudab asja halvemaks, sest koged jubedaid asju uuesti läbi. Sa ei pea ajas tagasi minema. Pead vaatama, kus sa elus hetkel oled ja mis on puudu. Kõik, mis on su elus kergelt tulnud, ilma mingi pingutuseta, lihtsalt ilmub. Ilmub, sest sul on selleks õige programm olemas. Vastupidiselt, aga asjad, millega pead meeletult vaeva nägema elus. Asjad, mida tõesti tahad, aga kuidagi ei saa. See näitab seda, et sul puudub seda toetav programm.

Järeldus sellele. Seega pead vaatama oma elule ja mõtlema. Mis on asjad, mida elus tahan, aga ei saa. Nii saad koheselt teada, et sul on selle eesmärgi jaoks vale programm. Ja saad ümber kirjutada selle alateadvuse programmi, kasutades neid uusi tehnikaid. Ja see on imeline.

Olen ühe tehnikaga seotud ja mulle meeldib see, sest see on kõige kergem. Meeldib sest sellel on loa küsimise protokoll. Teistel seda ei ole. See tähendab, et enne uskumuse muutmist pead nõu süsteemiga. Kas see muutus on mulle üldse hea. Enamus ajast vastab ta positiivselt. Kuskil 5% ajast ütleb, et ära muuda seda. See ei tähenda, et kunagi ei saa muuta vaid mitte esimesena. Sest paljud halvad käitumised on hoopis kompenseerivad käitumised. Need katavad hullemaid käitumis harjumusi. Seega kui eemaldad katva käitumise ja välja tuleb hoopis halvem, siis on ka jama. Seega mõnikord ütleb sulle alateadvus, et millise uskumuse muutmisega ei ole probleeme. Enamusi saab muuta.

Ma tean, et see töötab, sest see muutus minu enda elu sügavalt. Ja muutis ka sügavalt inimesi, kes minu ümber seda PSYCH-K protsessi kasutasid. Juba pikemat aega räägin loengutel koos Rob Williamsiga, kes selle on välja töötanud. Sest see tõesti töötab. Paljud ikka arvavad, et see on mingi “uue ajastu” asi. On see ikka õige jne. Rõõmuga saan öelda, et neuroteadlane Jeff Fannin. Dr. Jeffrey L. Fannin. Ta tegeleb aju kaardistamisega. Huvitav oli see, et üks tema assistentidest käis meie PSYCH-K loengul. Tagasi minnes rääkis Jeffile, et uskumusi saab minutitega muuta. Tema aga ei uskunud. Olen teinud seda EEG aju kaardistamist aastaid ja tean, et ei saa, ütles Jeff. Kuna assistent oli läbinud protsessi, siis nad katsetasid seda. Ütles, et pane juhtmed ajule külge, teeme protsessi läbi ja vaatame, mis juhtub. No see katse pani Jeffi imestama. Ta polnud kunagi selliseid näitajaid näinud. See muutis EEG näitajaid minutiga. EEG on nagu sõrmejälg. EEG kirjeldab inimese mõtte protsesse. Tavaliste muutuste ajal see ei muutu niimoodi. Need muutuvad, aga mitte minutitega. Ta polnud seda kunagi näinud. Teda mõjutas see nii palju, et sellest hetkest muutis ta enda uuringute suunda.

See on huvitav sest näiteks kuulajate ette minnes ta võtab publikust vabatahtliku. Siis teeb temaga läbi sellise uskumuste muutmise protsessi ja ühendab isiku ka masinate külge. Ning projektoriga näitab ekraanil otseülekannet näitajatest. Samal ajal, kui isik on ühendatud ja läbib uskumuste muutmise protsessi. Huvitav on see, et muutused on nii suured, et ka publik näeb neid.

Aju muudab funktsioone nagu käigukast. Vahetad kõrgemale käigule ja muudad funktsioone. Need uskumuste muutmise tehnikad kõlavad uue ajastu moodi, aga….

Ameer: Milline see protsess on?

Bruce: PSYCH-K protsessis on kaks osa. Muudetava uskumuse identifitseerimine. Näiteks, kui sul on raskusi suhetega. Enamusel on sama mure. Sest 80-90% inimestest, kes käivad meie koolitustel. Ei saa sellele uskumusele positiivset vastust. Uskumus „Ma armastan ennast“. Kui sa ei armasta ennast ja mõistus loob maailma vastavalt sinu programmile, siis kuidas saab keegi teine sind armastada, kui sa ei tee seda isegi. See ei oleks loogiline. Seega saboteerid suhteid ja tõestad endale, et sa pole armastust väärt. Sest mõistus loob reaalsuse vastavalt programmile. Kui sul on programm, mis ütleb, et sa pole armastust väärt, siis kuidas oleks ütlusega “Ma olen armastust väärt”. Siis teed sa lihastestingut, et teada saada, kas sinu mõistus toetab seda uskumust.

Kiire selgitus lihastestingust. Alateadvus, mis on 95% ajust. Kontrollib kogu keha lihasreaktsioone, sest see nõuab suurt arvutusvõimsust, et panna lihased liikuma. Mõte on selles. Lausud teadliku meelega ütluse, näiteks “Ma armastan ennast”. Alateadvus kuuleb seda ütlust ja kontrollib seda programmis olevate andmetega ja saab vastuseks: EI. Juhtub see, et meeled on erineval arvamusel. Teadlik meel ütleb, et armastab, aga alateadlik ütleb, et ei armasta. Ebaühtlus, mis tuleb kahe meele konfliktist, põhjustab lihaste nõrgenemist. Mitte lihtsalt käe lihaste nõrgenemine, vaid kogu keha lihased nõrgenevad, kui meeled ei ole ühel arvamusel. Niipalju, et lihastestingut saaks isegi silma-testiga teha. Võid lugeda väikest kirja ja siis teha lihastestingut ütlusega, et armastan ennast. Ning programm ütleks, et ei, sa ei armasta. Tänu meelte eri arvamusele ei suudaks sa enam väikest teksti lugeda, sest musklid on nõrgenenud. Aga lihastestingut saab teha kätega. See on lihtsalt võimalus teada saada, mis programm mul on ja saada kinnitus enne, kui hakkan seda muutma.

Saame teada, et alateadvus ei toeta uskumust “ma armastan ennast”. Nüüd saame muutmise juurde minna. Osa sellest on harjutus ja see on oluline. Kuni 7-aastani töötavad ajupoolkerad koos. Nad on sünkroonis. Seda kutsutakse aju sünkrooniks. 7-aastasest lõpuni välja on ajul üks pooltest domineeriv. Mingi osa päevast on üks ajupoolkera domineeriv ja siis jällegi teine. Siis on jällegi vasak domineeriv ja nii see käibki kordamööda. Vahe on selles, et parem pool on intellektuaalne ja vasak emotsionaalne. Mingi osa päevast oled intellektuaalsem ja teine osa päevast oled emotsionaalsem. Emotsionaalsus kirjutab üle intellektuaalsuse ja teine hetk on vastupidi. Aga nad ei ole üksteisega harmoonias. Kui tutvustame uut uskumust ajal, kus ajupoolkerad ei ole harmoonias, siis seda ei võeta aju poolt vastu.

Sellepärast saavad lapsed noorelt alla laadida ja õppida samaaegselt kolme eri keelt. Elavad majas, kus räägitakse kolme keelt. Nelja või viie aastane laps suudab õppida 3 eri keelt. Aga peale seitset eluaastat, näiteks 9-aastaselt. Proovi peale seda keelt õppida. See on väga raske. Juhtus see, et su meel oli teeta sagedusel ja ajul töötasid mõlemad poolkerad. Harjutusi selleks on mitmeid nagu BrainJam või NLP. On harjutusi, mis panevad mõlemad ajupoolkerad tööle. See sunnib neid sünkroosi. Neid harjutusi tehes, mis vajavad käte või jalgade ristumist. Parem käsi on vasaku all või vastupidi, sama jalgadega. Need harjutused aktiveerivad mõlemad ajupoolkerad.

Seega, kui sul on ütlus: “ma armastan ennast”. Teed harjutust, mis paneb mõlemad ajupoolkerad tööle. Siis ütled endale “Ma armastan ennast”. Tunned ebaühtlust koheselt. Sest alateadvus ei usu ütlust tänu programmidele. See on peaaegu staatiline, see ei kõla ilusalt. Siis pead lõdvestuma ja ütled uuesti, et armastad ennast. Teisel korral on vähem staatilisust. Vähem ebakõla. Kolmandal ja neljandal korral läheb vähemaks. Selleks kulub vaid 5-6 minutit. Mingi hetk ütluse ajal saad aru, et enam ei ole vastupanu. Alateadvus annab märku, et sai aru. Tunned, et enam ei tule vastust sellele.

Siis tuleb vaadata, kas uskumus muutus. Seda saan teada lihastestiga. Ütlen uuesti, et armastan ennast. Enne läks käsi nõrgaks, sest ei uskunud seda. Seekord on käsi ütluse ajal tugev. Ja saad aru, et alateadvus nõustub sellega. See jääb pidama senini, kui uuesti seda muudad.

See ongi lahe selle juures. Seda peab vaid ühe korra tegema. Sa ei pea seda korduvalt tegema. See ei kulu ära. Kui oled üle kirjutanud, siis nii ka jääb. Kui sulle ei meeldi tehtud ütlus…See on raskeim asi selle juures. Teha soovitud ütlus, mis toob ka tulemusi. Kui oled ütlusega lõpetanud. Siis see on sees ja saad seda hiljem muuta, kui tahad. Seega sa ei kaasa sellesse enda psühholoogi ega teiste uskumusi. Pole oluline, mis su elus on juhtunud. Sa ei pea seda enam meenutama. Pead teadma, mida sa tahad. Mõelda välja ütlus. See ongi see kõige keerulisem osa. Alateadvus on loovuselt sarnane viie aastase mõistusega. Kõik oleneb sellest. Pead tegema ütluse, mida 5-aastane mõistab.

Ameer: Einstein ütles, et kui sa ei suuda selgitada asja 6-aastasele, siis sa pole väga hea õpetaja.

Bruce: Alateadvuse jaoks on vaja minna sellele tasandile ja ütlus peab olema väga täpne. Näiteks kui ütled, et tahad rohkem raha. Tore on. Sul on kuue aastane ja sa ütled talle, et tahad rohkem raha. Kuue aastane läheb raha-põrsa juurde. Teeb selle lahti ja leiab mõned sendid. Annab sulle paar senti ja ongi rohkem raha. Sina mõtlesid sellega hoopis midagi muud. Tahtsid vb 100 000 dollarit, aga sa ei ütelnud, et tahad 100 000 dollarit. Ütlesid, et tahad rohkem. Või ütlus, et tahad terve olla. Mis siis sellel ütlusel viga on. Sa ei ütelnud, et oled terve. Ütlesid, et tahad olla terve. Kuna selline ütlus tõeks peaks saama? Toon näite. Ütlen, et tahan täna terveks saada. Tulen aasta pärast tagasi. Vaatan programmi üle, mis ütleb, et tahan olla terve. Kordagi selle aasta jooksul ei mainitud, et olen terve. Ei saa plaanida sõnadega nagu: soovin, tahan, vajan, saan. See peab olema oleviku käändes. Nagu sul oleks see juba olemas. Siis tekiks mentaalne konflikt, kui oleksid vähihaige vms. Aga samas ütled, et olen terve. See tundub absurdne, aga tõde on selles, et sa paned programmi alateadvusesse. Kui programm on installitud, siis meelel on programmiks, et on terve, aga keha ei ole. Mõistuse funktsioon on programm reaalsuseks teha. Kui ütlen, et olen terve ja teadvusel on selleks vastav programm. Ja kui keha ei ole terve, siis meel teeb kõike, mida suudab, et keha saaks terveks ja uskumus ühtiks olukorraga.

Ameer: Napoleon Hill rääkis samast asjast. Uskumuse jõud. Kui usud, et suudad, siis saad kõike teha, nagu näiteks rohkem raha teenimist. Kui programmeerid alateadvust mõtlema sellele, et oled juba teeninud 100 000 dollarit. Siis hakkab mõistus nägema uusi võimalusi. Näeb võimalusi, mida varasema mõtlemisega näinud ei oleks.

Bruce: Jah. Toon sulle näite, mida paljud on kogenud teadvuse ja alateadvuse suhte kohta. See on see… Küsin sinult ja loodan, et teised teavad ka millest räägin. Enne kui sa midagi oled hakanud lugema või isegi sellele keskenduma. Mingi asi torkab koheselt silma ja pead hoopis kuskile mujale vaatama. On sul nii juhtunud?

Ameer: Muidugi.

Bruce: Hea kogemus ja seletan, mida see tähendab. Hetk kui avasid ajalehe, selle ühe sekundi jooksul, kui avasid ajalehe, siis sinu alateadvus luges juba läbi mõlemad leheküljed. Alateadvus on nii võimas, et vaatas üle kõik sõnad ja seda mõlemal leheküljel. Vaadates lehekülgi, leidis ta kõik sõnad, mis on sulle olulised. Kõik, mis on sinu programmis või karjääris olulised. Või kus oled sündinud ja midagi isiklikku. Leidis teatud sõnad, mis on sulle isiklikud. Tema ülesanne on vaadata kõiki andmeid. Leida sulle olulised asjad. Tõmmata sellele sinu tähelepanu. Seega alateadvus näeb seda ja annab sulle märku, et siin on midagi. Teadliku meele aeglus peegeldub sellest, kui kähku sa leiad selle.

See on oluline, sest silmi avades näeme kogu maailma. Kui seal on asju, mis aitavad sind eesmärgini jõudmisega. Aga su meel ei ole sellel lainel. Siis eirab ta ka kõike muud, mis on tema ees. Aga kui seal on midagi sulle vajalikku. Asju, mida elult tahad. Või asju, mis aitavad sind sellel teel, aitavad sul saada rikkaks. Seal on mingi võimalus, aga teadlik meel ei märganud seda. Alateadlik meel näeb kõike. Kui alateadvus märkab, midagi silmapiiril. Siis ta suunab sinu tähelepanu sellele nagu tegi ajalehte lugedes. Paljud leiavad ennast millelegi tühja pilguga jõllitamas ja mõtlevad, et mida nad vaatavad. See näitab seda, et märkad endale olulisi asju. Asju, mis on seotud sinuga. Teadlik meel ei saa isegi aru, miks ta seda vaatab. Teab, et see on oluline, aga ei mõista seda, sest ei näe seda. Nii meiega vahetevahel juhtub. Oluline on see, kui sisestad programmid, siis näeb alateadvus koheselt kõike enda silmapiiril. Ei ole oluline, et nägi just vastavat asja, vaid see, et ta paneb nähtavad asjad kokku ja need viivad sind edasi. See on nagu male mängija. Näeb mitut käiku ette. Teadlik meel ei näe ees olevat asjagi.

Mõte on selles, kui alateadvus on õigesti programmeeritud, siis juhendab ta sind kõige efektiivsemalt eesmärgini. Paremini kui teadlik meel, mis ei ole piisavalt kiire ega võimas, et andmeid võrrelda.

Ameer: Ja seda uskumuste muutmise tehnikat leiab sinu kodulehelt?

Bruce: Seal on igasuguseid erinevaid tehnikaid. Iga tehnika töötab vastavalt uskumusele. Vali see, mis tundub sulle õige.

Ameer: Kas seda saab üksi teha, või peab olema keegi abis?

Bruce: Saad seda ise teha. Esmalt pead sa saama tunnetuse sellest protsessist. Idee on selles, et võid lugeda raamatust, kuidas lennata, aga enne sa lendama ei lähe, kui pole lennukiga harjutanud. PSYCH-K protsess töötab nii ja saad seda kogeda. Kui oled seda kogenud, siis võid minna koju ja hakata enda uskumusi ja elu ise muutma. See töötab nii hästi, et see viis mind selleni, millest kolmandas raamatus kirjutasin “Mesinädalate efekt”.

Minu eluga juhtus see, et lahkusin sellest kaootilisest ja imelikust maailmast. Millest algselt kirjutasin “Uskumuste bioloogias” ja jõudsin maailma… kui olemas on selline asi nagu taevas, siis mina usun, et see on just siin. Ma ei otsi elu pärast surma. Kui tahad rõõmu ja armastust, loovust, kogemust ja tunnetust, siis selleks on sul olemas keha. See on huvitav, sest seiklust alustades ei olnud ma vaimne inimene. Kui hakkasin rakubioloogiat mõistma, siis ma olin molekulaar bioloog. Rakubioloog, kes töötab geenide, proteiinide ja süsivesikutega, masinate, mehhanismidega jne. Kui aga aru sain, et raku aju ei ole tuumas vaid membraanis. Sellest aru saades sain aru, et rakku juhib välis kekkonna mõju ja meil on kõigil erinevad vastuvõtjad. Sellepärast ei saagi, me võtta vastu kehaosi. Kui paned enda kehaosa teise kehasse, siis immuunsüsteem saab aru, et tegu pole õige osaga. Ja tahab sellest lahti saada.

Meid iseloomustavad antennid. Proteiini vastuvõtjad, mis asuvad membraanil, et signaale vastu võtta. Sel hetkel sain aru, et meie identiteet tuleb antennidest, mis asuvad rakust väljas pool. Signaalid tulevad hoopis väljast. Sellel hetkel muutis see tõsiselt minu elu. Sain aru, et identiteet tuleb keskkonnast, mitte seest. Sel momendil ei olnud ma vaimne, aga nüüd olen aru saanud, et 2+2 on 4 selle mehhanismi järgi. Ja bioloogiliselt… Ma pean olema vaimne, sest see tuleb väljast poolt. Küsisin endalt lihtsa küsimuse.

Miks on vaimul keha, miks ta lihtsalt vaime ei ole? Vastus on lihtne, naljakas ja väga sügav. Vastus sellele tuli iseenda rakkudest. Küsisin, miks ei võiks lihtsalt vaim olla. Sellepeale küsisid rakud minult küsimuse. Bruce… kui sa oled vaim, siis ütle, mis maitsega on šokolaad? Siis sain alles aru. Keha on virtuaalse reaalsuse kostüüm. Astud kehasse ja keha rakud, bioloogia ja mehhanismid kogevad elu läbi närvisüsteemi. Ja muudavad selle võnkuvaks signaaliks. Valgus tuleb silma, aga aju muudab selle võnkuvaks sageduseks. Maitse tuleb suhu. Maitse on võnkuv sagedus, mis edastatakse närvisüsteemi abil. Sain aru, et minu identiteet võetakse vastuvõtjatega vastu, aga elukogemused saadetakse tagasi Allikasse. Seega, kuidas siis šokolaad maitseb? Vaimul ei ole rakke. mis lagundaks šokolaadi keemilisteks ühenditeks ja seejärel annaks igale ühendile oma sageduse, et sina seda tuvastada saaksid. Selleks on vaja maitse vastuvõtjat  ja siis saadki aru, et kõik meie tajud: Puudutus, maitse, nägemine, heli, surve ja emotsioonid. Need kõik tulevad bioloogilisest virtuaal kostüümist. Minu identiteet tõmbab selga selle kostüümi ja kõnnib sellega ringi.

Tean, et aeg hakkab otsa saama, aga tahan ühte võrdlust sisse tuua, sest võrdlus moodustab jutu ja see on selline: Ma ei saa küll minna Marsile, aga tahaks kogeda seal elamist. Ma ei saa sinna kedagi saata, aga saan saata masina. Seega saadan Mars Roveri, mis näeb välja nagu kartauto väikeste antennidega. Aga tegelikult on see hoopis…. See ei näe küll selline välja, aga tegelikult sarnaneb see inimesega. Sellel on kaamerad nägemiseks, sensorid maitsmiseks, temperatuuri mõõtjad. Ta on täis sensoreid, mis võtavad vastu infot Marsi kohta. Võtab neid nii vastu, et mina sellest aru saaks. Mis temperatuur on? Nii palju kraade, mis kemikaalid väljas on? Nii palju soola. Okei, sellest saan aru. Nii see töötab. On üks kutt NASA-s, kes juhib seda masinat. Teda ise pole masinas sees. Ta saadab signaale, mille võtab antenn vastu. Vastavalt infole liigutab masinat vasakule või paremale. Mis siis veel toimub. See masin enda salvestus mehhanismidega kasutab samu antenne, et info tagasi NASA-le saata. Edastab seda, mida näeb, tunneb ja mis toimub. Kas nüüd saad asjast aru? Meie oleme Maa Roverid. Astume enda kehasse ja liigume ringi. Sensoorsed vastuvõtjad saadavad infot Allikasse. Minu vaimne teadlikkus. Teadlikkus, minu olemus, see saab lisa kogemusi ja teadmisi kehasse astudes. Meie kehal on tunded jne.

Pean hakkama lõpetama. Järeldus on see. Enamus arvab, et surres läheb sinu hing kuhugi taevasse. Mina käiks välja hoopis teise lähenemise. Millenniumi põlvkonna lähenemise. See ütleb, et eelmine versioon on vale. Seda sellel põhjusel, et me hoopis sündisime taevasse. Sündisime, et tulla siia. Siseneda siia virtuaalse reaalsuse kostüümi, et kogeda elu. Tunda armastust. Tunda valu, luua maailm ja teha kõiki neid asju. See on meie kogemus. Kehas olles me võimendame enda vaimu. Sellega saab vaim rohkemat kogeda. Šokolaadi ta ise maitsta ei saa, keha aga saab. Miks me siis siin üldse oleme? Et luua ja nautida elu.

Mida me siis loome, kui meil ei oleks valesid programme, mis meid eksitanud on. Kui töötame programmidel, mis ei loo maapealset taevast. Selles mõte ongi. Raiskame terve elu mõtlemisele, et järgides kõiki usu põhimõtteid, mis minu jaoks on kahjuks lihtsalt kahetsusväärsed. Palju sellest usu värgist on lihtsalt kontrollimiseks. Kui elad teadliku elu ilma programmideta ja armud, siis elaksid maapealses taevas, mis algselt oligi nii mõeldud. Selles mõte ongi. Selleks siia tulimegi, et kogeda neid kogemusi ja olla loov. Minna merele purjetama ja kogeda seda tunnet. Teha kõiki neid erinevaid asju. Seega me oleme palju aega raisanud. Elades elu teiste inimeste programmide järgi. Hävitades seda tehes ka loodust. Hävitades ennast ja jättes uuele põlvkonnale vaate maailmast, mis karjub appi. “Mis see veel on? Ma ei saa isegi elu siin alustada ja juba variseb kõik kokku.”

Millenniumi põlvkond peab teadma, et maailm saab edasi eksisteerida vaid siis, kui teatud arv inimesi vanast süsteemist kinni hoiab. Aga praegusel hetkel on 50% rahvastikust juba uuem põlvkond. See on oluline, sest nad ei hoia kinni sellest süsteemist. Süsteem võib langeda. Iga hetk, kui uus põlvkond võtab kätte ja otsustab, et neil on aeg teha muutus. See tähendab, et tuleb minna valitsusse ja valida kõik lambad sealt välja. Ja valida endale sobilikud sinna. Paljud arvavad kahjuks seda, et: “Vaene mina, pole tööd, ei saa raha teenida ja kogu maailm on minu vastu2. Wow. Teil on tohutu potentsiaal. Ühinege. Pange oma hääled kokku ja saate tervet maailma muuta. See ongi evolutsioon.

Millenniumi põlvkond ei ole tavaline põlvkond. See on globaalne generatsioon. Neil on kasutada selline asi nagu internet. Selle puudumine on siiani takistanud inimese evolutsiooni. Sest kõik olid siiani üksikud, aga nüüd oleme ühendatud. Nüüd me liigume evolutsiooni poole. Selleks on see, et inimene on võrdne rakuga ja rakk on super-organismis, mida kutsutakse inimkonnaks.

Hetkel kannatab inimkond autoimmuunhaiguse käes. Rakud tapavad üksteist. Autoimmuunhaigus tapab. Autoimmuunhaigus tähendab bioloogias enese hävitamist. Me kõik hävitame ennast. Aga enamuselt on vanemad inimesed need, kes hoiavad vanadest kommetest ja kontrollist kinni. “Mis kasu mina saan” ja selline Darwini maailm… “Tugevam võidab. Mina olen tugevam kui sina ja saan kõik endale. Mina saan 60 miljonit ja sina ei saa midagi ning see on õiglane”. Need on vana maailma uskumused. See meid tapabki.

Millenniumi põlvkond seda ei usu. Nemad ühinevad. Nendel on visioon ühisest maailmast, kus kõik koos saavad elada ja luua. Tehnoloogia selleks, et viia meid praegusest jamast sinna maailma. See saab olema alguseks. Millenniumi põlvkonnale luuakse täiesti uus tööstus, et muuta see maailm uueks. Seda ei hakka tegema vanemad inimesed. Selleks on millenniumi põlvkond. Enamik neist tunneb ennast eksinult selles süsteemis. Nad isegi ei näe seda veel. Varsti on neid rohkem kui vana aja inimesi. Kui otsustate tegutseda, siis sellest saab teie maailm.

See ongi minu sõnum. Me liigume globaalse maailma suunas. See tähendab seda, et ühel pool maakera juhtuvad asjad, mõjutavad ka teist poolt. Peame aru saama seda, et minu elu võib luua harmooniat ja ka nende elud loovad harmooniat. Kui 7-miljardit inimest loovad harmooniat, siis maailm muutub maapealseks taevaks. See ongi minu soov ja visioon. Loodan et see jutub.

Ameer: Olen sellega nõus ja väga hea lõpp saatele. Kust inimesed infot sinu kohta saaks?

Bruce: www.Brucelipton.com. Nüüd saab ka mobiililt meid kätte. Kõiksuguste mobiilide pealt saab lehele. Vanamees nagu mina käib ka ajaga kaasas. Mõned meist vanadest mõtlevad teisiti. Meil kõigil on oma roll.

Ameer: Maninisid millenniumi põlvkonda. Peame rohkem tegutsema hakkama. Peame rohkem koostööd hakkama tegema.

Bruce: Tuleb aru saada, et ohvri asemel ollakse hoopis meistrid. Mina kontrollin enda elu. Vabaneme valedest programmidest. Võtame need punased tablettid ja hakkame liikuma. Sest vana programm on surm. Ja elu on meie ees.

Ameer: Tahan tänada sind Dr. Bruce Lipton, et meie saatesse tulid. Suured tänud. Kõigile kuulajatele. Kuulake seda sõnumit, millest täna rääkisime ja muutke enda alateadvust. Juhtige ise oma keha ja ärge elage nagu zombid. Ärgake ja elage maailmas, mis ongi maapealne taevas.

Bruce: Nõustun sellega Ameer. Toetan seda ja tahan ka tunnustada kuulajaid, sest teie olete loojad ja vaatate juba kastist välja. Soovitan teil seda jätkata, sest vastused ei ole kastis. See saade ja sinu kogukond. Teie olete inimesed, kes teevad muutuse ja ma tänan teid selle eest.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.